20 лютого 2019 року головним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Ночовкіною О.В. було здійснено виступ в ефірі ТОВ “Радіо Слобожанщини” до Дня Героїв Небесної Сотні.

В ході виступу було зазначено, що вшанування мужності і патріотизму та забезпечення збереження пам’яті славетних Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності з листопада 2013 року по лютий 2014 року, є необхідним виявом вдячності та поваги з боку українського суспільства.

Цього дня, п’ять років тому, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. На вулиці Інститутській у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали “Небесною Сотнею”.

Виражаючи суверенну волю Українського народу, прагнучи зберегти територіальну цілісність та державний суверенітет України, піклуючись про відновлення громадянського миру і спокою в Україні, а також усвідомлюючи відповідальність за ситуацію в державі, цього ж дня о 22:17 Верховна Рада України прийняла постанову № 740-VII “Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”.

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, Указом Президента України від 11.02.2015 № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” 20 лютого визначено як День Героїв Небесної Сотні.

104 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.