Працівниками Харківської юстиції на території комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради “Обласний клінічний перинатальний центр” було вручено свідоцтво про народження дитини в рамках дії пілотного проекту Міністерства юстиції України. Одночасно батькам було надано правову консультацію щодо дії загальнонаціонального «Я МАЮ ПРАВО!»

Громадянам було роз’яснено, що проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Мета проекту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави. Проект включає в себе не тільки функцію інформування громадян про їхні права, а й навчає їх, як ці права захищати та дає чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Дія проекту доводить, що держава може бути Вашим партнером, і встановлює рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

За допомогою створеної інформаційної платформи можливо отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав. Для того щоб почати навчатись, як захистити свої права у різних сферах життя достатньо мати доступ до інтернету та перейти за посиланням http://pravo.minjust.gov.ua.

Також було проінформовано, що на зазначеному порталі кожен громадянин може самостійно знайти вичерпну інформацію на багато питань, які виникають у повсякденному житті та знайти відповідь як їх вирішити.