Продовжується інформаційно-просвітницька кампанія спрямована на протидію такому негативному соціально-психологічному явищу, як булінг, серед учнівської молоді Харківщини. Для студентів груп Ф-11, Ф-13, Ф-16, Ф-25, Ф-102 Коледжу Національного фармацевтичного університету головним спеціалістом відділу взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Котляр Г.О. та бібліотекарем Центральної бібліотеки Основ’янського району міста Харкова Зозулевською О.О. в межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» було проведено відео-лекцію на тему: “Стоп булінг!”, а також із студентами була розроблена власна стратегія боротьби з булінгом.

Майбутнім фармацевтам працівник Харківської юстиції та представник закладу культури розповіли, що булити не круто, перш за все, тому, що негативні наслідки, – і психологічні, і соціальні, – такого явища відчуває весь колектив учнівського середовища, друзі, батьки та родичі як з боку агресора-булера, так і з боку особи, яка піддається цькуванню. Психологічні та соціальні наслідки булінгу і жертва, й агресор будуть відчувати впродовж усього життя. Встановлено, що людина із досвідом шкільного булінгу або студентського булінгу має значно більші труднощі соціально-психологічної адаптації до подальшого життя, а ніж особи без подібного досвіду.

Проблема жорстокості та агресії серед учнів давно хвилює вихователів та педагогів, психологів та психотерапевтів, як в Україні, так і у всьому світі. У кожній країні розробляються власні юридичні, організаційні, педагогічні заходи з протидії булінгу. Вирішенню цього питання приділяється велика увага в європейській і західних освітніх системах. На сьогоднішній день в Україні діє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 №2657-VIII, яким встановлена адміністративна відповідальність за цькування в освітньому процесі. Булінг відтепер карається штрафом від 850 грн або громадськими роботами від 20 годин. Якщо булінг вчинять повторно протягом року або групою осіб, розмір покарання збільшиться до штрафу від 1700 грн або громадських роботами від 40годин. Якщо булінг вчинить неповнолітній від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки.

Під час відео-лекції студенти дізналися про поняття, форми прояву булінгу, соціально-психологічні портрети булера та його жертви, спільників булера та сторонніх спостерігачів, а також соціальні та юридичні наслідки учнівського насильства. Студентам роз’яснили як потрібно діяти та куди звертатися при виявленні даного явища. За отримання правової допомоги слід звернутися до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103, а якщо необхідна психологічна допомога молоді запропоновано звернутися на Національну «гарячу лінію» за номером 116-111 .

Після перегляду відео-фільмів студенти запропонували свої методи вирішення ситуацій з проявами булінгу серед молоді.

#ЯМП!

#СТОП_Булінг