Головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області у 2019 році запроваджено нову форму проведення семінарів з питань надання міжнародної правової допомоги у цивільних та кримінальних справах для суддів та працівників апарату судів, а саме – вебінар.

Першими, для кого було проведено вебінар, стали працівники апарату Дергачівського районного суду Харківської області.

Так, спеціалістами відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Харківській області проведено вебінар на тему: “Застосування міжнародних договорів про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні. Стягнення аліментів за кордоном”. Під час заходу були надані роз’яснення щодо оформлення документів, які складаються судами на підставі міжнародних договорів та підлягають направленню в іноземну державу, а також документів, що оформлюються судами за результатами розгляду доручень іноземних судів; роз’яснено порядок зносин між державами-учасницями міжнародних договорів. Окремо звернуто увагу на порядок визнання та виконання рішень судів України про стягнення аліментів за кордоном.

Метою вказаного вебінару є підвищення позитивного іміджу України, удосконалення системи міжнародного співробітництва та підвищення якості оформлення документів щодо виконання відповідних міжнародних договорів.

Така нова форма проведення семінарів буде застосовуватися і в подальшому для судів Харківської області.