Управлінням з питань нотаріату проведено семінар для приватних нотаріусів м. Харкова та області з питань застосування суб’єктами первинного фінансового моніторингу деяких положень законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Під час проведення семінару здійснено розгляд актуальних питань здійснення нотаріусами фінансового моніторингу.

Зокрема, розглянуті актуальні питання, які виникають у нотаріусів під час заповнення форми № 1 –ФМ «Форма обліку суб’єктів первинного фінансового моніторингу», а також здійснено аналіз основних порушень, які допускають суб’єкти первинного фінансового моніторингу при заповненні реєстру фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Також, розглянуто алгоритм дій приватного нотаріуса, як суб’єкта первинного фінансового моніторингу, під час підготовки до посвідчення правочинів, які підлягають фінансовому моніторингу.

Крім того, окрему увагу приділено питанням правильності заповнення нотаріусами анкет за результатами здійснення ідентифікації, верифікації та вивчення осіб – учасників фінансових операцій, та документам, які витребовують нотаріуси для повного вивчення сторін правочину, та їх аналізу.