Реєстрація та розірвання шлюбів в Харківській області

Однією із найважливіших подій в житті кожної людини є весілля. До цієї події українці ще з давніх часів ставились дуже відповідально, адже  створення нової сім’ї містило в собі складний комплекс різноманітних ініціацій, народних звичаїв та традицій.

Створюючи сім’ю, кожен з партнерів привносить у неї свої очікування і уявлення, наділяє ці відносини своїми мріями і цілями, малює картинку бажаного майбутнього.

Протягом І півріччя 2020 року на Харківщині поєднали свої долі та серця 4181 пара закоханих, а от розірвали шлюб – 1083 пара.

Різні цінності, погляди на життя та кар’єрні плани. Це одні з найпопулярніших проблем, через які розпадаються шлюби. Чимало людей не готові до такої емоційної близькості під час одруження. Така тенденція спостерігється останні півстоліття. Водночас, немає безнадійних шлюбів, а будь-які стосунки можна врятувати.

На сьогоднішній день не рідкісними є ситуації, коли українці бажають створювати сім’ї і одружуватись з іноземцями. Якщо ви закохались в громадянина іншої країни і бажаєте одружитись в Україні, це буде не так складно, як в більшості країн світу.

За І півріччя 2020 року було зареєстровано 482 шлюби з іноземцями, що складає 12% від загальної кількості шлюбів. Найчастіше реєструються шлюби з громадянами: СНД, Ірану, Іраку, Німеччини, Іспанії, Великобританії, США, В’єтнаму, але є наречені з Канади, Литви, Латвії, Афганістану, Польщі, Китаю, Туреччини, Алжиру, Лівану, Марокко, Кореї.

Усі охочі громадяни мають можливість подавати документи з питань державної реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, а також отримувати консультацій з цих та інших питань не тільки безпосередньо звернувшись до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, а й скориставшись вебпорталом Міністерства юстиції «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».