В нашій країни йде війна, яка змінила повсякденне життя, і ми вже розуміємо яким чином та в яких випадках необхідно оборонятися, захищати найдорожче. Кожен долучається до відповідальності за безпеку нашої країни, наших громадян.
Але, особливо в такий небезпечний та страшний час, можуть статися випадки, коли особа, може заподіяти шкоду правоохоронюваним інтересам під безпосереднім впливом психічного примусу.
🔹Під психічним примусом розуміється вплив на психіку особи з метою змусити її всупереч її волі до вчинення певних протиправних дій або до протиправної бездіяльності.
🔸Психічним примусом, зокрема, є:
📌погроза застосування відповідного фізичного насильства, у т. ч. за допомогою зброї;
📌застосування або погроза застосування насильства щодо рідних, близьких, інших осіб, доля яких є важливою для особи, від якої вимагають певних дій чи бездіяльності;
📌знищення або погроза знищення майна, що належить потерпілому, його рідним, близьким, іншим особам, доля яких є важливою для особи, від якої вимагають певних дій чи бездіяльності;
📌погроза розголошення відомостей, які особа бажає зберегти в таємниці;
📌 вплив на психіку особи за допомогою гіпнозу або інших подібних засобів.
❗Відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у цих випадках, як і у випадках застосування фізичного примусу, внаслідок якого особа зберігала можливість керувати своїми діями, відповідно до ч. 2 ст. 40 вирішується за правилами крайньої необхідності, а фізичний чи психічний примус у даному разі є виразом небезпеки.
❗Важливо зазначити, що визнання психічного примусу обставиною, що виключає злочинність діяння, не виключає відповідальності особи, яка застосувала такий примус.
Бережіть себе та своїх близьких!