В органах державної виконавчої служби у Харківській області проводяться заходи по підведенню підсумків роботи протягом І півріччя 2020 року.

Так, за ініціативою Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 31.07.2020 було проведено кущову нараду за участю керівництва та державних виконавців відділів державної виконавчої служби Балаклійського районного відділу ДВС, міжрайонного відділу ДВС по Близнюківському, Борівському, Ізюмському районах та по місту Ізюм, міжрайонного відділу ДВС по Куп’янському, Шевченківському районах і місту Куп’янськ.

Під час проведення такої наради були підведені підсумки за основними напрямками роботи відділів державної виконавчої служби та обговорено найбільш актуальні питання, які потребують нагального вирішення за безпосереднім сприянням Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків). 

У ході наради заслухані доповіді відповідальних фахівців за напрямками виконання рішень про стягнення на користь державного бюджету, стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення аліментів, ведення рахунків для обліку депозитних сум, виконання рішень про конфіскацію майна, виконання постанов про адімнправопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП, та обговорено результати проведених перевірок за відповідними напрямками тощо. 

Також у ході наради були заслухані доповіді та пояснення присутніх на нараді керівників відділів ДВС: Андрія БАННІКОВА, Дмитра ПЕТРИЧЕНКА, Володимира АГАРКОВА. 

Крім того, до обговорення актуальних питань долучились представники Харківських філій ДП “Національні інформаційні системи” та ДП «СЕТАМ». 

  

Так, заступник директора Харківської філії ДП «СЕТАМ» Володимир ГАБУНІЯ окреслив шляхи взаємодії з відділами державної виконавчої служби Харківщини у напрямку звернення стягнення на майно боржників, яке підлягає опису, арешту та подальшій реалізації. 

Спільно із заступником директора Харківської філії ДП “Національні інформаційні системи” Олександром НАМЄТКІНИМ під час жвавого обговорення та дискусій за участю державних виконавців були обговорені найбільш проблемні питання, які виникають у практичній роботі з Автоматизованою системою виконавчого провадження. 

З особами, відповідальними за ведення депозитних рахунків у відділах державної виконавчої служби, обговорено практичні питання реалізації дотримання вимог фінансової дисципліни. 

Особлива увага була приділена також дотриманню антикорупційного законодавства. 

На завершення заходу для запрошених на нараду державних службовців відділів ДВС було проведено навчальний семінар, під час перебігу якого були обговорені новини у законодавстві про виконавче провадження та вимоги стосовно представництва інтересів органів ДВС у судових інстанціях, висвітлено питання порядку виконання рішень про конфіскацію майна, порядку звернення стягнення на майно боржників та інші питання. 

Головним здобутком проведеного заходу можливо відмітити взаємне дружнє спілкування та діалог між центральним апаратом Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) та його структурними підрозділами у напрямку спільної реалізації державної політики у сфері примусового виконання рішення, а також колеги з відділів ДВС, які брали участь у заході, мали змогу поділитись практичним досвідом, напрацюваннями у регіоні по актуальних питаннях виконання рішень, взаємодії з боржниками, забезпечення вжиття заходів примусового виконання рішень тощо.

За результатами дискусій окреслено коло напрямків, які потребують оперативного вирішення та методичного врегулювання. Увагу керівників відділів ДВС звернуто на забезпечення плідної взаємодії з органами місцевого самоврядування та територіальними органами органів виконавчої влади.

У подальшому Управлінням забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області буде продовжено започатковану практику проведення нарад виїзних семінарів та для державних службовців органів державної виконавчої служби Слобожанщини.

Усім, хто брав участь у проведеному 31.07.2020 заході, висловлюємо вдячність за плідну співпрацю.