Булінг у шкільному середовищі – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Агресивна поведінка дітей один до одного трапляється майже кожного дня. Не секрет, що переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи у навчанні. Мотивацією до виникнення такого явища як булінг зазвичай стають заздрість, помста, відчуття неприязні, боротьба за владу, самоствердження тощо.

У навчальному закладі в цькуванні найчастіше бере участь ціла група учнів, які відіграють різні ролі. При цьому, слід зазначити, що дуже важлива роль належить саме спостерігачам. Спостерігачами є кожен з нас, будь то учень, який проходить повз, твій друг, вчитель тощо.

Від того як зреагує свідок може залежати самопочуття жертви та вирішення проблеми в цілому.

Так, коли ніхто не втручається жертва може відчути, що всім байдуже або вони підтримують таку поведінку. Тоді ті, хто страждає від цькування почувають себе наодниці з цією проблемою.

Що ж слугує причиною бездіяльності свідків?

Таких причин безліч. Свідки можуть боятися стати об’єктом залякування, відчувати власне безсилля перед агресором або ж побоюватися погіршити ситуацію для жертви булінгу.

Саме тому спеціалісти відділу судової роботи та міжнародного співробітництва завітали до учнів 5-го класу Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 129 та розповіли як вірно реагувати на булінг та як його попередити.

Адже, попередження булінгу та втручання у разі такого інциденту – це більше, ніж просто його припинення. Це сприяє розвитку здорових стосунків, які передбачають взаємодію між людьми на основі взаємної поваги та доброзичливості.

Пам’ятайте, що людина – соціальна істота і в цьому наша сила і слабкість водночас. І тільки від нас залежить, який світ буде нас оточувати завтра.