Викриття корупції в умовах воєнного стану.

Одним із викликів воєнного часу є – пошук колаборантів.

Викривач – це особа, яка: – повідомляє про “злиття” даних або допомогу ворогу від зрадників; – надає дані про перебування та дії збройних сил рашистів та їх поплічників.

Поняття викривача: – саме фізична особа; – внутрішнього переконання, що інформація є достовірною; – упевненість особи, в інформації, яку вона повідомляє; – дані, які можуть бути перевірені.

Гарантії та права викривача: – право на інформацію про права; – подавати докази; – безоплатну правову допомогу; – трудові права; – отримувати підтвердження прийняття повідомлення; – на конфіденційність та анонімність; – забезпечення безпеки; – винагороду.

В умовах війни можна повідомляти інформацію про:

1. Шкоду обороноздатності та державному суверенітету України, яку потрібно негайно передати органам Служби безпеки України.

2. Різні види зловживань, яку потрібно розглянути в межах компетенції та одночасно поінформувати органи Держспоживслужби чи Національної поліції України.

3. Нові види шахрайства, яку потрібно передати Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

4. Активи осіб, причетних до агресії російської федерації проти України, за кордоном, яка збирається на Порталі повідомлень про активи осіб, причетних до агресії рф проти України.

Куди і як повідомити про корупцію: @stop_russian_war_bot про пересування ворожої техніки, диверсантів; @stopdrugsbot про дизінформаторів та розкривачів місцезнаходження українських військ; @pravda_of_russia_bot про місцезнаходження ворожих військ; @ukraine_avanger_bot про ворожі мітки, пересування військ; @pos_terminals_bot про “хитрих бізнесменів”, які наживаються на війні (підвищення цін, відмова в оплаті картою); @tribunal_ua_bot про воєнні злочини проти цивільного населення.

Про підозрілих осіб та предмети необхідно повідомляти в поліцію за номером 102 або в сбу за номером гарячої лінії 0 800 501 482 чи за телефоном регіональних управлінь спецслужб про воєнні злочини на електронну пошту: warcrimesos.ua@gmail.com

В Україні створено портал «Війна й санкції» https://sanctions.nazk.gov.ua/ Це головна база про санкції накладені через напад росії на Україну. На порталі знаходиться інформація на кого з фізичних та юридичних осіб вже наклали санкції у зв’язку з війною в Україні та кому слід приготуватися. На сайті є санкційні списки, 4 ТОП-50 кандидатів на санкції. Повідомити про активи осіб, причетних до агресії рф проти України можна за посиланням: https://reportsassets.nazk.gov.ua/ua Платформа «Реєстр держZрадників» була розроблена Громадським рухом ЧЕСНО: https://www.chesno.org/traitors/ Національне агентство з питань запобігання корупції передає матеріали про колаборантів Руху ЧЕСНО для Реєстру держZрадників.

Для того, щоб розповісти про зрадника, надсилайте інформацію про тих, хто допомагає окупантам або підтримує ідеї рашизму, на захищену пошту: stopzrada@nazk.gov.ua або info@chesno.org Згідно зі статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції – органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

Повідомити про корупцію можна до уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції: – ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА: https://www.gp.gov.ua/ua/forms/prokorupciyu; – НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ (МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ): https://mvs.gov.ua/uk/activity/prevention-corruption https://www.npu.gov.ua/gromadyanam/zvernennya/povidomiti-pro-korupcziyu.html – ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ: https://dbr.gov.ua/kor https://dbr.gov.ua/zapobigannya-korupcii – НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ: https://nabu.gov.ua/nayposhyrenishi-zapytannya – НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ: https://nazk.gov.ua/uk/povidomyty-pro-koruptsiyu/

Інформація підготовлена з використанням матеріалів, розроблених Національним агентством з питань запобігання корупції.