Відділом взаємодії з суб`єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) було проведено онлайн семінар, тренінг через Skype з’єднання для державних виконавців Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Під час онлайн семінару, тренінгу обговорили зміни до статті 10 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, а саме звернули увагу, що державний та приватний виконавець не має права здійснювати державну реєстрацію припинення іпотеки!

Крім того, зауважили, на необхідності дотримання черговості розгляду заяв та встановлення суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами тощо.

Додатково обговорено зміни, які були внесені до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2020 № 1141 та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 399 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації».