Було взято участь в навчальному семінарі для керівників і адміністраторів Центру надання адміністративних послуг Харківської області, який відбувся в Департаменті з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації.

У зазначеному семінарі взяли участь: працівники Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації, представники Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, Головного управління державної міграційної служби України у Харківській області, Харківської філії ДП «Національні інформаційні системи», та працівники Харківської юстиції.

Під час вищезазначеного заходу були розглянуті:

Проблемні та практичні питання надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин;

Питання, які виникають під час надання послуг з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, речових прав на нерухоме майно;

Надання адміністративних послуг в сфері паспортних питань, реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування.

Часовськой І.В. повідомив, що у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», з 1 січня 2019 року змінено розміри адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Дана інформація розміщена на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у Харківській області, звернув увагу на нову редакцію Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 24 травня 2001 року № 127 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2018 року № 186). Також відмітив, що згідно Інструкції:

виключено облік та фіксацію об’єктів самочинного будівництва, технічні паспорти, виготовлені у відповідності до нової редакції Інструкції, не міститимуть позначок самочинного будівництва (реконструкції);

вимогами додатку 3, додатку 5 та додатку 6 визначається що дані технічного паспорта актуальні протягом одного року з дати проведення технічної інвентаризації. Це стосується наступних технічних паспортів: на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, на садовий (дачний) будинок, на гараж, машино-місце.

Також проінформував про наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14.12.2018 № 342 «Про затвердження Змін до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт», наказ Міністерства юстиції України від 29.12.2018 № 4146/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» та проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи).

Літвинчук І.І. приділила увагу нормативно-законодавчим актам, які регулюють відносини у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та повідомила про проблемні питання, які виникають під час надання послуг, довела до відома інформацію про зміни розміру адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 1 січня 2019 року.

Звернула увагу на форми реєстраційних карток, затверджені у відповідності до наказу Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 зі змінами, внесеними наказами Міністерства юстиції України від 15.06.2017 № 1924/5, від 29.08.2018 2824/5, від 29.12.2018 № 4146/5. Останнім наказом внесено зміни тільки до Форми 3.

Також, зауважила, що суб’єктом державної реєстрації громадських формувань у Харківській області є виключно Головне територіальне управління юстиції у Харківській області.