Комплексна послуга «єМалятко» існує всього рік та набрала значного попиту серед батьків новонароджених дітей по всій країні. Ця інноваційна послуга, яка економить не тільки ваш час, але й  береже ваше здоров’є. Тепер, не потрібно стояти у чергах в різних державних установах, щоб реалізувати права вашої дитини. Адже, лише за однією заявою ви можете отримати цілих 9 послуг у режимі «онлайн» або «офлайн». 

За І квартал  2021 року, відділами державної реєстрації актів цивільного стану Східної юстиції зареєстровано 5 833 актових записи про  народження, з них у рамках комплексної послуги «єМалятко» зареєстровано 3 784 народжень немовлят, що складає  65 % від загальної кількості.

До переліку послуг які батьки новонародженої дитини можуть отримати витративши всього 20-30 хвилин свого часу на заповнення відповідної заяви, входять:

– проведення державної реєстрації народження;

– реєстрація місця проживання дитини;

– призначення державної допомоги при народженні дитини;

– призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

– внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

 – реєстрація дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

– видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

– визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

– внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

І це ще не все! Адже технологічний розвиток не стоїть на місце, саме тому,  вперше в Україні, запроваджено масштабну можливість батькам сидячи вдома з малюком, отримати послугу через мережу «Інтернет» маючи при собі доступ до ноутбуку або смартфону. Для цього необхідно перейти за посиланням:  https://diia.gov.ua/services/yemalyatko, зареєструватися на електронному порталі «Дія», заповнити заяву, обрати відповідні послуги та підписати заяву КЕП.

А у разі, якщо ви хочете звернутися безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного регіону для отримання даної послуги, нагадуємо графік нашої роботи.

У період карантину прийом громадян у відділах ДРАЦС здійснюється за попереднім записом по телефону відповідного відділу.Часи роботи: вівторок з 08-00 до 17-00 год., середа з 08-00 до 17-00 год., четвер з 08-00 до 17-00 год., п’ятниця з 08-00 до 17-00 год., субота з 08-00 до 15-45 год.

Актуальну інформацію щодо контактних даних відділів державної реєстрації актів цивільного стану можна знайти у підрубриці «Територіальні органи» рубрики «Структура» головної сторінки офіційного вебсайту Міністерства юстиції України: https://minjust.gov.ua/.

Увага! Із собою батькам необхідно мати наступні документи:

  • паспорта;
  • номер медичного висновку про народження дитини або оригінал медичного свідоцтва (форма 103/0);
  • свідоцтво про шлюб.

У зручний для вас час, ви маєте можливість записатися на прийом для отримання консультації з питання державної реєстрації народження через Веб-портал Мін’юсту «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», який працює цілодобово у режимі онлайн та є доступним усім користувачам мережі Інтернет. Для цього, Вам необхідно перейти за посиланням: https://dracs.minjust.gov.ua/ , зареєструватися на сайті та обрати необхідну дію.

Успіх впровадження та розвитку комплексної послуги «єМалятко» залежить від командної, єдиної роботи усіх відділів ДРАЦС, комфорт наших громадян – наш закон! Ми за «єМалятко», а Ви?