Спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі — Відділ) Жовновською О.А. після проведення державної реєстрації шлюбу військовослужбовцю, солдату Попову Д.Р. було надано правову консультацію на тему: «Які права гарантуються державою захисникам України».

Спеціалістом Відділу було роз’яснено, що учасники бойових дій та прирівняні особи мають право на отримання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, які необхідні документи для її отримання та адреси центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Також було проінформовано як отримати безоплатне медичне забезпечення. Для безоплатного отримання лікарських засобів — необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення учасника бойових дій та рецепт лікаря. Якщо обслуговування здійснюється у відомчому медичному закладі – можна отримати ліки в аптеках, закріплених за таким закладом. Для першочергового безоплатного зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) — необхідно пред’явити посвідчення учасника бойових дій у державному закладі охорони здоров’я. Для користування пільгами безоплатного щорічного санаторно-курортного лікування необхідно:отримати довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де проходили лікування: стати на облік у місцевому органі соціального захисту населення за місцем проживання, надавши наступні документи: паспорт; посвідчення УБД; медичну довідка за формою 070/о.

Крім того ознайомлено з переліком пільг таких як: право на безкоштовний проїзд; на оплату комунальних послуг; на грошове забезпечення, грошові винагороди та надбавки та інші.

Одночасно в рамках проведення консультування було проінформовано про дію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», та доведено до відома що за допомогою створеної інформаційної платформи можливо отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.