Східне міжрегіональне управління Міністерство юстиції (м. Харків) повідомляє про прийняття наказу Міністерства юстиції України від 03.09.2022 № 3734/5 «Про впорядкування відносин з державної реєстрації народження в умовах воєнного стану», зареєстрованим у Міністерстві юстиції 05.09.2022 за № 1009/38345 (далі – Наказ), яким затверджено порядок та особливості державної реєстрації народження дитини в умовах воєнного стану. Врегульовано порядок державної реєстрації народження дитини, які народилась під час дії воєнного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану та в межах якої відділом державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією території України державна реєстрація народження фізичної особи та її походження не проводиться.

Для державної реєстрації народження дитини в цьому випадку необхідно направити на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) birth@cv.minjust.gov.ua електронні копії, скановані копії, фотокопії наступних документів:

– заяви про державну реєстрацію народження, складеної у довільній формі (зазначити відомості про дитину (прізвище, власне ім’я та по батькові, стать, дату народження, місце народження); матір та батька (прізвище, власне ім’я та по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання, реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу); – медичного документа, що відповідно до законодавства є підставою для проведення державної реєстрації народження; – інших необхідних документів для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтва про шлюб тощо).

Свідоцтво про народження оформлюється в день складання актового запису про народження та залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, а заявнику на адресу електронної пошти надсилається його сканована копія та роз’яснюється порядок подальшого отримання оригіналу свідоцтва про народження та у випадках, передбачених законодавством, витягу з Реєстру.

Наказом від 07.09.2022 № 135/5 Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) визначено Сокирянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дністровському районі Чернівецької області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) відповідальним за складання актових записів про народження в електронному вигляді та на паперових носіях без внесення відомостей щодо цього актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Отримати детальну консультацію та роз’яснення з питань направлення заяв про державну реєстрацію народження можна в Південно-Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ): адреса: 58002, м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 31; електронна пошта: birth@cv.minjust.gov.ua; телефон: (0372) 52-53-25, телефон мобільний: 0997577531; керівник: Корчак Аліна В’ячеславівна.