Доброго дня, в 2020 році в мене помер батько. Для оформлення спадщини мені потрібно свідоцтво про моє народження, яке втрачено (залишилась лише копія). Як мені отримати свідоцтво про народження повторно, якщо я народився в Республіці Казахстан?

Можливість витребування відповідних документів через органи юстиції передбачена статтею 14  Конвенції СНД про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року, яка застосовується  у відносинах з країнами, які її підписали та зокрема з Республікою Казахстан.

Для витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану заповнивши (анкету для истребования документов о государственной регистрации актов гражданского состояния с территории государств – членов СНГ, Грузии и стран Балтии),  можно  звернутися до будь-якого відділу державної    реєстрації актів цивільного стану незалежно від   місця проживання заявника.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем Вашого звернення направить прохання про надання правової допомоги щодо отримання необхідного документу до компетентного органу країни.

Отримати запитуваний документ ви маєте можливість особисто у визначеному в анкеті відділі державної реєстрації актів цивільного стану. Про надходження таких документів до обраного заявником відділу державної реєстрації актів цивільного стану можна дізнатися за номером телефону цього відділу.

Актуальну інформацію щодо контактних даних відділів державної реєстрації актів цивільного стану можна знайти у підрубриці «Територіальні органи» рубрики «Структура» головної сторінки офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України : https://minjust.gov.ua/.