18 листопада, Краматорськ, Україна – Агентство ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) разом із Краматорським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрило арт-інсталяцію “Невидимі діти: під загрозою безгромадянства”, метою якої є підвищення обізнаності про безгромадянство та його ризики в Україні.

                У заході прийняли участь Голова офісу Агентства ООН у справах біженців в Слов’янську Гіоргі Санікідзе, керівник з координації роботи регіональних офісів UNISEF Раміз Бехбудов, помічник з правових питань голови УВКБ ООН Федір Данильченко, заступник начальника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Люцина Гудзенко та начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Юлія Паршена.

                У рамках глобальної кампанії #IBelong, яку було розпочато в листопаді 2014 року, визначено мету викорінити безгромадянство протягом десяти років, до 2024 року.

Арт-інсталяція під назвою “Невидимі діти: під загрозою безгромадянства” нагадує про ризик безгромадянства серед дітей, народжених на непідконтрольних уряду частинах України і які ще не отримали свідоцтво про народження. Скульптура була розроблена членом спілки художників України Анастасією Івановською. Вона народилась в Сєвєродонецьку, живе та працює в Києві. 12-17 листопада 2020 року інсталяція виставлялася в Києві.

«Ця арт-інсталяція нагадує нам про важливість державної реєстрації дітей, які народилися на непідконтрольних уряду частинах Донецької та Луганської областей. – говорить Гіоргі Санікідзе, Голова офісу Агентства ООН у справах біженців в Слов’янську. – За підрахунками УВКБ ООН, станом на жовтень 2020 року приблизно 60 000 дітей, народжених на цих територіях, ще не отримали українське свідоцтво про народження. Я вдячний всім нашим партнерам – Міністерству юстиції України, Державній міграційній службі, Центру безоплатної правової допомоги, агентствам ООН і зокрема ЮНІСЕФ та ПРООН, а також неурядовим організаціям, які спрямовують зусилля для припинення безгромадянства в Україні та забезпечення того, щоб усі діти, народжені на території України, отримували свідоцтва про народження.».

 

 

Арт-інсталяцію встановлено в Краматорському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) і це дуже символічно, оскільки саме у відділах державної реєстрації актів цивільного стану  видається перший документ у житті людини.