Конституція України 

Закон України «Про громадські об’єднання» 

Закон України «Про політичні партії в Україні»

Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»

Закон України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки» 

Закон України «Про третейські суди»

Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні» 

Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні 

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» 

Закон України «Про доступ до публічної інформації» 

Закон України «Про звернення громадян» 

Наказ Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 р. № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» 

Наказ Міністерства юстиції України від 9 лютого 2016 р. № 359/5 «Про затвердження Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи» 

Наказ Міністерства юстиції України від 10 червня 2016 р. № 1657/5 «Про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» 

Наказ Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 р. «Про затвердження Порядку формування та зберігання реєстраційних справ» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. N 1287 Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів»

Наказ Міністерства юстиції України від 21 лютого 2006 р.  № 12/5 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні та Положення про державну реєстрацію інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності»

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1133 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у скорочені строки» 

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. N 1150 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад»