Кому шматочок торта? Або ми проти булінгу!

Кому шматочок торта? Або ми проти булінгу!

На вихідних на головній площі Харкова біля пам’ятника Шевченка відбулася незвична та дуже смачна акція піл назвою «Шматочок торту», яка зібрала всіх небайдужих харків’ян до проблем проявів булінгу у шкільному середовищі. До даної акції залучилася і Харківська юстиція, яка не лише підтримала дану ініціативу громадськості, але й провела інформаційну кампанію «СтопБулінг» та надала практичні поради щодо того, як діяти у випадках, якщо дитина зазнала протиправного впливу з боку однолітків або дорослих.

Сучасний світ є швидким, мобільним, більшість днів минають у одному швидкоплинному ритмі. І дорослі дуже часто забувають за своїми проблемами, що проблеми дітей у їхньому світогляді також залишаються проблемами. Досить часто батьки за браком часу втрачають момент, коли потрібно почути дитину, її вислухати, підтримати. У ситуації, коли дитина стає жертвою булінгу, втрачений зв'язок з батьками та довіра до дорослих – один із перших кроків, коли вже запізно.

 

Пам’ятка для батьків!!! Дітей потрібно чути, їх потрібно поважати, їх потрібно любити. Власний гарний приклад поведінки є найбільш вдалим прикладом для малечі. В очах дитини цілий світ і від нас, дорослих, залежить яким цей світ буде. Ліна Костенко завжди права:

І якби на те моя воля,

написала б я скрізь курсивами:

— Так багато на світі горя,

люди, будьте взаємно красивими!

 

Пам’ятка для дітей!!! Якщо Ви опинилися в ситуації, що хтось з однолітків порушує Ваші права, принижує, цькує, про це потрібно говорити дорослим: шкільному психологу, шкільному поліцейському, вчителям, батькам. В Україні діє Національна дитяча гаряча лінія: 116-111, де працюють досвідчені психологи, правозахисники, які завжди Вам допоможуть. Про це важко заговорити, однак це не просто крок щодо подолання конфліктної ситуації, це - пряв сміливості та характеру.

P.S. Теплий чай та безліч смаколиків, гарний настрій саме такі прояви громадянської позиції дають розуміння того, що українці - мудра та щира нація, для якої проблема однієї дитини - проблема усього суспільства.

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта