Учні Чугуївських шкіл вчилися протидіяти булінгу

Учні Чугуївських шкіл вчилися протидіяти булінгу

Головний спеціаліст  відділу державної реєстрації  актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому  районах  Черненко Тетяна відвідала Чугуївську загальноосвітню школу І-ІІІ  ступенів №1 імені І.Ю.Рєпіна., де провела тематичну вікторину 

#СтопБулінг для учнів 9-11 класів. Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає, на жаль, популярною. Юстиція Чугуївщини бачить своїм завданням пояснити дітям, що така поведінка є неприпустимою, а якщо вона переростає у фізичне насильство, то це вже є злочин, за який настає кримінальна відповідальність. В ході вікторини  фахівець юстиції говорила про види булінгу:

фізичний, економічний, психологічний, сексуальний та кібербулінг.

Важливою частиною такого заняття було створення разом з дітьми стратегії протидії булінгу, відкритої розмови про заздрість, помсту, самоствердження, а ще – як стати медіатором в конфлікті, зайняти нейтральну позицію в  суперечці та допомогти одноліткам знайти спільну мову. Учні були дуже активними та ділилися своїми життєвими ситуаціями, запитували, як  вчинити в тій, чи іншій ситуації. Саме в період формування у дітей соціально-моральних цінностей їм необхідно закладати добро, милосердя, справедливість та любов. Міністерство юстиції України, реалізуючи загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», роз’яснює дітям їх право на захист від булінгу, яке регламентується як на міжнародному рівні, так і на рівні держави. Так, згідно з Конвенцією ООН про права дитини, дитина має право на захист від незаконного посягання на її честь і гідність. Конституція України в статті 52 передбачає наявність у дітей рівних прав незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Водночас Закон України «Про охорону дитинства» гарантує дітям право на захист від усіх форм насильства – фізичного і психічного, образи, недбалого і жорстокого поводження з нею. Це ж саме право та безпечні умови навчання гарантоване учням і в Законі України «Про освіту».

 

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта