Інформування громадян щодо дії пілотного проекту Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”

Інформування громадян щодо дії пілотного проекту Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”

Виконуючим обов’язки начальника Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного Харіною О.І. проведено інформування громадян щодо дії пілотного проекту Міністерства юстиції України “Шлюб за добу”. Відвідувачам було роз’яснено, що до 2017 року для державної реєстрації шлюбу наречені мали очікувати один місяць від дня подання заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Сімейним законодавством передбачено скорочення місячного строку очікування тільки за певних обставин, які мають підтверджуватись документально: довідка про вагітність нареченої, або свідоцтво про народження спільної дитини, або документально підтверджена загроза життю одного з наречених.

Сьогодні пілотним проектом Міністерства юстиції України дану процедуру спрощено. Тепер для реєстрації шлюбу за 24 години не потрібні якісь особливі обставини – єдине, що необхідно – це стійке бажання чоловіка та жінки створити сім’ю. І для реалізації такого бажання наречені, в першу чергу, мають обрати організатора проведення такої реєстрації.

Громадянам було повідомлено, що державна реєстрація шлюбу проводиться в час та у місці обраному жінкою та чоловіком, при цьому звертатися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, майбутнім нареченим необхідно зробити кілька простих кроків: звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу; обрати дату та час для проведення державної реєстрації; укласти цивільно-правовий договір про надання послуги; завітати на власне весілля.

Одночасно в ході проведення заходу громадян було ознайомлено з основними напрямками проекту «Я МАЮ ПРАВО!», можливість досудового врегулювання спорів, захист бізнесу та майна, порядок примусового стягнення аліментів та відповідальність за їх несплату, механізм виконання рішення суду, відкриття виконавчого провадження, що треба робити, якщо вимагають хабара за іспит чи навчання та як протидіяти домашньому насильству, тощо.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта