Лекція на тему: “Онлайн-сервіси Міністерства юстиції України: “Онлайн будинок юстиції” та Веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”

Лекція на тему: “Онлайн-сервіси Міністерства юстиції України: “Онлайн будинок юстиції” та Веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стануСпеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Погореловою О.М. проведено лекцію для працівників філії “Центр охорони здоров’я” Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 2 на тему: “Онлайн-сервіси Міністерства юстиції України: “Онлайн будинок юстиції” та Веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”.

Спеціалістом Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Погореловою О.М. проведено лекцію для працівників філії “Центр охорони здоров’я” Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 2 на тему: “Онлайн-сервіси Міністерства юстиції України: “Онлайн будинок юстиції” та Веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”.

 

В рамках проведеного заходу працівників поінформовано, що Міністерство юстиції України постійно працює над вдосконаленням надання послуг громадянам, щоб послуги були якісними, зручними, сучасними та доступними. Мін’юст є одним із лідерів серед міністерств по наданню саме таких послуг.

Також було роз’яснено, що Онлайн будинок юстиції - це можливість для кожного громадянина, який має доступ до Інтернету, замовити ряд послуг не виходячи з дому. В режимі онлайн запроваджено послуги, надання яких викликає найбільші черги. За допомогою цього сайту Ви маєте можливість подати заяву про видачу повторних свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Щоб скористатись бажаною послугою необхідно перейти за посиланням online.minjust.gov.ua, зареєструватись в системі вказавши email та пароль. Після реєстрації громадянину необхідно обрати бажану послугу, передбачену даним електронним сервісом.

Спеціаліст Відділу повідомила, що Міністерством юстиції України з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання запроваджено та реалізовано пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет (Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»).

Через веб-портал можливо подати заяви: про державну реєстрацію шлюбу; про державну реєстрацію зміни імені; про державну реєстрацію розірвання шлюбу; заяви про видачу повторних свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та інші. Крім того за допомогою даного електронного сервісу можливо отримати кваліфіковану консультацію від працівників органів державної реєстрації актів цивільного стану, а також записатись на прийом.

Щоб скористатись бажаною послугою на веб-порталі необхідно перейти за посиланням dracs.minjust.gov.ua., зареєструватись на порталі обравши логін, вказавши email та ПІБ. Після реєстрації громадянину необхідно обрати бажану послугу передбачену веб-порталом та скористатись нею.

Також було повідомлено про можливість здійснювати оплату за надання адміністративних послуг з використанням платіжних систем у режимі он-лайн без подання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану документів про внесення плати.

Одночасно працівників було проінформовано основні напрямки проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя, боротьби з корупцією та захисту прав власників. Особливу увагу було зосереджено на захисті прав дітей та сімей, проблематиці булінгу у суспільстві.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта