Тематична бесіда зі школярами «Стоп булінг!»

Тематична бесіда зі школярами «Стоп булінг!»
 В рамках проведення розпочатого Всеукраїнського тижня права, який, зокрема, передбачає проведення виховних уроків для школярів різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству, 8 жовтня 2018 для учнів 7-8 класів Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 32 імені двічі Героя Радянського Союзу О.О. Головачова спеціалістами відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Богуцькою В.В. та Горбуновою К.Ю. було проведено тематичну бесіду «Що таке булінг? Як запобігти та що робити з наслідками?».

 Іноді дорослі можуть втрутитись та зупинити насилля, пояснити ганебність тих чи інших вчинків, показати, як слід вирішувати конфлікти у зародку. Але не втручаються через невпевненість, відсутність досвіду, власну вразливість до теми цькування або, навіть, байдужість.

Цей феномен має назву «втраченого моменту».

Але епізоди булінгу потребують негайного втручання дорослого, відповідного аналізування ситуації, адекватної та зрозумілої допомоги всім учасникам. Ситуації булінгу мають на початку замовчування та невірну інтерпретацію подій та, на жаль, дорослішають та поглиблюються одночасно з дітьми – учасниками. І чим старше є дитина, тим складніше говорити про такі ситуації через невпевненість у собі, відчуття сорому, страх, що допомога дорослих тільки все зіпсує.

Під час проведення тематичної бесіди: «Стоп булінг!» в простій та доступній формі розповідається про те, що булінг може бути не тільки фізичним, але й і емоційним, соціальним; висвітлюється, що булінг стосується кожного і може відбуватися будь-де: в класі, на шкільному подвір’ї, на тренуванні, на ігровому майданчику біля власного будинку; доноситься така проста думка, що в жодному разі неможна терпіти знущання або робити вигляд, що тебе не стосується, коли булять когось іншого.

До речі, ЮНІСЕФ провів інформаційну кампанію з профілактики булінгу. За даними організації, діти, які бачили кампанію, на 30% краще розуміють визначення булінгу і частіше реагують на нього відповідними діями, не стаючи при цьому жертвою або агресором чи сторонніми спостерігачами.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта