Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Новая страница  


 

 

 


Консультація з питання отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Консультація з питання отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

В.о. начальника Холодногірського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Харіною О.І., після проведення державної реєстрації народження дитини громадян ромської національної меншини, було надано правову консультацію з питання отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Громадянам було роз’яснено, що порядок видачі витягів з Реєстру регулюється Інструкцією з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 24.07.2008 року № 1269/5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.07.2008 року за № 691/15382 (із змінами) та Порядком ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 року № 1064 (із змінами)

Відповідно до Порядку, фізична особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред'явлення паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки. Витяг з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам (незалежно від віку дитини), а також опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі зазначений витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред'явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа. Батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про державну реєстрацію народження дитини не видається. Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.

Одночасно проінформовано, що для отримання витягу з Реєстру громадяни можуть звернутись до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану з метою подачі заяви (запиту) про отримання витягу з Реєстру незалежно від місця складання актового запису цивільного стану. Плата за видачу витягу з Реєстру становить 73 грн. 00 коп.

Також громадян було проінформоано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО», який запроваджено з метою формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, полегшення доступу до правосуддя, боротьби з корупцією та захисту прав власників.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта