Лекція на тему: «Стоп насильство. Стоп булінг»

Лекція на тему: «Стоп насильство. Стоп булінг»

Головним спеціалістом Сахновщинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (надалі - Відділ) Нестеренко О.П. спільно з начальником відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги» Харківської області - Клімовою Л.В. на загальношкільних батьківських зборах Лигівського ліцею Сахновщинської районної ради Харківської області  було проведено лекцію на тему «Стоп насильство. Стоп булінг». 

В ході лекції батькам було роз'яснено , що насильство в сім'ї - це "будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю".

Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти. 

 Закон розрізняє чотири види домашнього насильства: 

 • фізичне; 

 • психологічне; 

 • економічне; 

 • сексуальне. 

Фізичне насильство в сім'ї - це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності. 

 Сексуальне насильство в сім'ї - це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї. 

 Психологічне насильство в сім'ї - це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю. 

 Економічне насильство в сім'ї - це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого. 

Під час лекції головний спеціаліст Відділу також повідомила, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей  стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним  тиском.  Ситуація з булінгом в Україні  доволі невтішна.

Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з  часом переростає в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність.

 Але самим покаранням за фізичне насильство неможливо охопити усю шкоду від булінгу. Наразі неможливо покарати дітей, які  ігнорують, бойкотують чи цькують їхнього однокласника. Але словесне цькування також спричиняє  небезпечні наслідки – низька самооцінка, самотність, депресія і навіть спроби вчинити самогубство.

 На завершення лекції  головний спеціаліст Відділу ознайомила батьків з проектом Міністерства юстиції «Я маю право», повідомила про пілотний проект Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта