Робоча зустріч на тему: "Зупинимо булінг разом"

Робоча зустріч на тему: "Зупинимо булінг разом"

Начальником Барвінківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (надалі – Відділ) Гармаш Т.В. разом із секратерем Великокомишуваської сільської ради Барвінківського району Харківської області Шматок Г.В. було проведено робочу зустріч на тему: «Зупинемо булінг разом».

Так, начальник Відділу повідомила, що булінг — це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей щодо іншої дитини, яка супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Булінг є гострою проблемою сучасності.

Виділяють такі види булінгу:

фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень); економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання гроше); психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляція, шантаж); сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти); кібербулінг (приниження через використання мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв).

Було зазначено, що важливим моментом для батьків є їхня небайдужість щодо дитини. Вони повинні стежити за станом її настрою, підтримувати контакт із класним керівником та іншими батьками класу, в якому навчається їх малеча. Дитині потрібно пояснити, що в разі цькування треба звертатися за допомогою до психолога, вчителів, керівництва школи, старших учнів, батьків інших дітей, охорони. Батьки повинні звернутися до керівництва навчального закладу і повідомити про ситуацію.

Під час зустрічі було обговорено про те, що не варто вживати слова «жертва» і «агресор», у відношенні дітей щоб запобігти тавруванню і розподілу ролей. Не слід погрожувати покараннями. Батьки мають наполегливо просити дитину припинити таку поведінку і попередити, що спостерігатимуть за нею.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта