Туристичне агентство проінформовано про нові правила виїзду за кордон з дитиною

Туристичне агентство проінформовано про нові правила виїзду за кордон з дитиною

Головним спеціалістом відділу державної реєстрації нормативно-правових актів управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Сергієм Кузьменко в агентстві по туризму “Прості рішення” було проведено інформування про новий порядок виїзду за кордон з дитиною. Директор агентства Лариса Корнєва задоволена, що  клієнти зможуть скористатися новими законами, які набагато спростили порядок  перетину кордону та поїздки на відпочинок батькам з дитиною.

Так, той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців. При цьому, законодавчо передбачено можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, в тому числі у складі організованої групи дітей.

Право виїхати ненадовго за межі України з малюком також має той з батьків, який не проживає з дитиною. Однак – лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів. Для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. У іншому випадку за спрощеним порядком в наказному провадженні таке рішення виносить суд.

В рамках реалізації правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” було проінформовано про наступні напрямки інформаційної кампанії проекту: “Протидія домашньому насильству”, “Право на виконання рішення суду” тощо.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта