Тематична бесіда зі школярами «Стоп булінг!»

Тематична бесіда зі школярами «Стоп булінг!»

Для учнів 7-8 класів Харківського навчально-виховного комплексу № 21 спеціалістами відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Богуцькою В.В. та Горбуновою К.Ю. було проведено профілактичну бесіду «Що таке булінг? Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу у шкільному середовищі».

Булінг – це тривале фізичне або психологічне насилля індивіда або групи по відношенню до особи, яка не здатна захистити себе в такій ситуації. Це форма вкрай жорстокої поведінки, коли фізично або психологічно сильніші агресори (ті, які булять) отримують задоволення шляхом спричинення страждань, досягаючи приниження та поступок з боку постраждалих. Постраждалі ж, в свою чергу, схильні відчувати сором і невпевненість в собі, але вважають за краще не повідомляти про знущання і приниження.

На жаль, в сучасному суспільстві, поведінка жертви булінгу підлягає стигматизації.

Завдяки одному з напрямків проекту правоосвітницьких заходів Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», а саме проведення тематичних занять на тему «Стоп булінг!» серед підлітків, які в силу своєї вразливості та беззахисності, можуть перебувати у групі ризику, школярам у простій та сприйнятливій формі, за допомогою доступних прикладів пояснюють таке явище як булінг та методи, користуючись якими вони можуть уникнути насилля або не стати на стороні агресора, зрозуміти, що булінг – це дії, а не особистість, а діями можна керувати та змінюватись на краще.

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта