«Чи можна подолати булінг???» - сьогодні ми шукали відповідь на це питання

«Чи можна подолати булінг???» - сьогодні ми шукали відповідь на це питання

18 вересня 2018 року за запрошенням громадської діячки, науковиці Юлії Ібрагім у Комунальному закладі «Харківська  гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради працівниками управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області за підтримки практикуючого психолога Юлії Букіної та громадського активіста Олександра Переверзєва в межах реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» було проведено тренінгові заняття на тему: «СтопБулінг!».

Конституція України гарантує кожному, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Сьогодні в Україні, як і в багатьох інших країнах Світу, серед підлітків, які навчаються у закладах освіти, набуло поширення явище булінгу (цькування), що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії, інших діях, вчинених з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам.

Так, за інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому, найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.

Найчастіше діти піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, пов’язану з особливостями виховання, а також через різні життєві обставини (неблагополуччя у родині, виховання дитини без батька (матері), тощо).

В той же час, за даними останніх опитувань, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% із тих дітей, хто зіткнулися з випадками булінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам При цьому, 44% із тих, хто спостерігав, як знущаються над їхніми однолітками, не реагували на такі факти через острах піддатися аналогічному знущанню.

Булінг надзвичайно негативно відображається на психічному здоров’ї дитини, залишаючи психологічні травми на все життя, що в подальшому може мати наслідком неспроможність батьків, які в дитинстві зазнали булінгу, будувати повноцінні відносини з іншими людьми, виховувати власних дітей, а також навчити їх протидіяти булінгу [Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу»].

Сьогодні спільно з майбутніми соціальними педагогами ми обговорювали проблему булінгу серед школярів, вчилися вирізняти його з-поміж інших проявів суспільної поведінки. Нами було розглянуто об’єктивну сторону даного протиправного соціального явища, його суб’єктний склад, цілі, які переслідує агресор (булер) та його емоції, а також ми аналізували емоції жертв та спостерігачів. Адже тільки розуміючи набір почуттів, які вирують у тих, хто втягнутий у булінг, можна знати, як зупинити розвиток конфліктної ситуації або взагалі її уникнути.

Крім того, у ході спілкування було висвітлено питання притягнення винних у булінгу осіб до адміністративної, цивільної та кримінальної відповідальності з урахуванням вимог чинного законодавства.

Найбільш цікавим у сьогоднішньому заході було те, що завдяки звичайній грі «Корова» ми вчилися пояснювати почуття, емоції, дії, різні асоціації, пов’язані з булінгом, усім іншим. Адже важливо вміти висловити свої переживання або емоційний стан є вкрай вагомим, щоб бути почутим та зрозумілим.

P.S. #БулитиНеКруто!!! і в очах сьогоднішньої молоді ми знайшли відгук, що булінг ми подолаємо разом

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта