УРОК НА ТЕМУ: «ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

УРОК НА ТЕМУ: «ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

Завідувачем сектору з питань запобігання і виявлення корупції разом з Йолкіною Лілію Петрівною  завідувачем "Люботинського бюро правової допомоги" Третього Харківського  міського центру з надання безоплатної первинної правової допомоги за участю шкільного психолога для 10-Б класу Харківської гімназії № 55 було проведено урок на тему «Попередження булінгу у шкільному середовищі». 

 

В ході проведення уроку  разом з учнями намагалися з’ясувати з якими проявами булінгу вони знайомі, чи зустрічалися прояви булінгу у їх житті. У ході обговорення разом з учнями дійшли висновку, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском. У сучасному тлумаченні слово « булінг» прийшло до нас із англомовних країн, де словом «bully» називають хулігана, забіяку, задираку, тобто людину, яка поводиться недобре, ображає інших та пакостить. За статистикою,  7 із 10 дітей стикаються з різними формами булінгу.

 

 

У ході інтерактивної гри школярам було запропоновано знайти шляхи вирішення проблеми булінгу в сучасному суспільстві на рівні держави, дирекції школи, класу. Як не дивно школярі запропонували цікаві законодавчі ініціативи для врегулювання цієї проблематики у правовому полі держави, крім того, наочно зобразили, що може допомогти викоренити таке ганебне явище у суспільстві.

 

 

Чудово, що станом на сьогодні до Верховної Ради України вже внесли пропозицію закріпити поняття булінгу та встановити відповідальність за булінг, а також за приховування випадків булінгу вчителями та керівництвом шкіл у вигляді штрафу. 


Як реагувати на цькування. Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю. 

Крім того, учням було продемонстровано ведео-ролік, який відображає наслідки, до яких може призводити боулінг.

На завершення уроку учнів та вчителів було ознайомлено з проектом «Я маю право».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта