«Правова година» на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки

«Правова година» на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки

Спеціалістом Кегичівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (надалі- Відділ) Бречко Ю.О. спільно з представниками відділу Кегичівського бюро правової допомоги, служби у справах дітей Кегичівської райдержадміністрації та відділу державної виконавчої служби прийнято участь у проведенні «Правової години» на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки на тему: «Стабільність Конституції- стабільність держави».

Під час проведення заходу спеціалістом Відділу Бречко Ю.О. було наголошено про необхідність виявлення дітей, стосовно яких не проведено державну реєстрацію народження, у тому числі ромської національної меншини, та повідомлено про порядок та строки державної реєстрації народження.

Державній реєстрації народження підлягають усі діти, незважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус, у тому числі діти ромської національності

Відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. 

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові і засвідчується свідоцтвом про народження. Законодавство дозволяє зареєструвати дитину як за місцем проживання її батьків (одного з батьків) так і за місцем її народження. Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються:

  • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);

  • паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі, якщо державна реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою;

  • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини).

Підставами для державної реєстрації народження є: медичне свідоцтво про народження форми № 103/о, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи; медичне свідоцтво про народження або медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми 103-1/о4 -  у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я; медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу – у разі реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше; акт, складений відповідними посадовими особами (капітаном судна, командиром, начальником потягу тощо) за участю двох свідків і лікаря або фельдшера, у випадку народження дитини на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або в іншому транспортному засобі; лікарське свідоцтво про перинатальну смерть форми № 106-2/0 - у разі мертвонародження. 

Отже, державній реєстрації народження підлягають усі діти, незважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус, у тому числі діти ромської національності.

Під час проведення заходу присутніх було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта