Брейн-штормінг в Харківському міському центрі зайнятості на тему: «Реалізація права молоді на працю та механізми реалізації і захисту цього права»

Брейн-штормінг в Харківському міському центрі зайнятості на тему: «Реалізація права молоді на працю та механізми реалізації і захисту цього права»

28 червня 2018 року свою 22 річницю відзначає Основний Закон нашої держави – Конституція України.   Управління з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Харківській області не залишило поза увагою цю знаменну подію та разом зі спікерами-консультантами:

Олегом Лук’янчиковим - кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри цивільно-правових дисциплін, господарського та трудового права, заступником декана з навчальної роботи юридичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди; Денисом Новіковим - кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри цивільно-правових дисциплін, господарського та трудового права Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди; Тетяною Ліснічою - кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, провели   брейн-штормінг в Харківському міському центрі зайнятості на тему: «Реалізація права молоді на працю та механізми реалізації і захисту цього права» в рамках проведення Тижня права з нагоди Дня Конституції України.

         У брейн-штормінгі прийняли участь підприємці, молодь, яка тільки починає свій шлях у світі праці, а також працівники Харківського міського центру зайнятості.

         Багатогранність норм Основного Закону України, які регулюють усі без виключення сфери суспільного життя, дозволили учасникам брейн-штормінгу зосередити увагу на тому, як втілюються фундаментальні норми статей 42, 43 Конституції в сучасному законодавстві та реалізуються на практиці шляхом впровадження інноваційних проектів Міністерства юстиції України.

         Доповідачами звернута увага учасників брейн-штормінгу на актуальні питання реалізації конституційного права молоді на працю та здійснення підприємницької діяльності, механізми захисту цього права, що закріплені нормами трудового та цивільного законодавства, а також законодавства, що регулює відносини у сфері підприємницької діяльності, соціального захисту та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

         Кожен зі спікерів торкнувся таких актуальних для молоді питань, як відмінність трудового договору від цивільно-правових угод, особливості доказування у суді наявності фактичних трудових відносин між працівником та роботодавцем, особливості здійснення підприємницької діяльності та спрощення можливості зареєструвати діяльність фізичної особи-підприємця.

         Активне долучення учасників брейн-штормінгу до обговорення в черговий засвідчила важливість практичного застосування базових конституційних принців в житті та повсякденній діяльності кожного громадянина нашої країни.».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта