Бесіда з посадовими особами виконавчих комітетів сільських рад Краснокутського району

Бесіда з посадовими особами виконавчих комітетів сільських рад Краснокутського району

7 березня 2018 року головним спеціалістом Краснокутського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Божко Т.Г. проведено бесіду з посадовими особами виконавчих комітетів сільських рад Краснокутського району Харківської області на тему: «Реєстрація місця проживання новонародженої дитини під час державної реєстрації народження дитини».

Під час бесіди посадові особи були проінформовані про проект Міністерства юстиції України - реєстрація місця проживання дитини під час державної реєстрації народження дитини.

Коли малюк з’являється на світ, його батьки стикаються з численними питаннями юридичного характеру. Одне з них — це реєстрація місця проживання  новонародженої дитини.

За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання дитини можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини, зокрема і в пологовому будинку.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:

1. Заяву про реєстрацію місця проживання, встановленої форми (зразок надається відділом державної реєстрації актів цивільного стану);

2. Заяву-згоду від батьків про обране місце реєстрації дитини (у разі прописки батьків за різними адресами);

3. Копії паспортів батьків;

4. Витяг про державну реєстрацію народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України (у разі державної реєстрації народження дитини одинокою матір’ю);

5. Копію свідоцтва про народження;

6. Квитанцію про сплату адміністративного збору у розмірі 13,60 гривень (у разі звернення особи протягом встановленого строку).

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків.

Уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи передаються до відповідного органу реєстрації.

Довідка про реєстрацію місця проживання дитини може бути видана разом зі свідоцтвом про народження безпосередньо в половому будинку,  або за бажанням батьків – у відповідному органі реєстрації чи відділі державної реєстрації актів цивільного стану або надіслана поштою .

Також присутніх було проінформовано про правоосвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта