Консультування громадян на тему: «Як повторно отримати свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану?»

Консультування громадян  на тему: «Як повторно отримати свідоцтво  про державну реєстрацію актів цивільного стану?»

7 березня 2018 року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області начальником Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області Губським І.О. проведено консультування громадян на тему: «Як повторно отримати свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану?».

 

Начальником відділу роз'яснено громадянам, що, повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану  здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Начальником відділу звернуто увагу громадян, що після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

Громадян проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та вручено буклети на тему: «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Не знаєш, як оформити субсидію?».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта