«Проведення державної реєстрація народження дитини та смерті на підставі рішення суду про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України»

 «Проведення державної реєстрація народження дитини та смерті на підставі рішення суду про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України»

7 лютого 2018 року в приміщенні Куп’янського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області начальником відділу Григоровою О.В. з посадовими особами виконавчих сільських рад було проведено бесіду на тему: «Проведення державної реєстрації народження дитини та смерті на підставі рішення суду про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України».

Під час бесіди співробітникам було проінформовано, що Міністерством юстиції України оновлено пам'ятки щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України (наділі - ТОТ), свідоцтва про смерть, коли особа померла на тимчасово окупованій території України (ТОТ), а також зразки відповідних заяв до суду в порядку статті 317 ЦПК України.

Основну увагу було зосереджено на алгоритмі дій заявників, а саме:

для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), батькам, родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини необхідно подати до будь-якого суду за межами ТОТ незалежно від свого місця проживання:

заяву про встановлення факту народження особи;

належні докази (письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом);

квитанцію про сплату судового збору (з 01.01.2018 - 352 грн. 40 коп.)

Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або надсилає копію рішення до відділу РАЦС за місцем постановлення рішення для державної реєстрації (у разі відсутності заявника під час проголошенні рішення).

Суд повертає заяву – у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Для отримання свідоцтва про смерть особи, яка померла на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), родичам померлого або їх представникам необхідно подати до суду за місцем проживання чи перебування заявника за межами ТОТ:

заяву про встановлення факту смерті;

належні докази (пояснення заявників, свідків, письмові докази (в т.ч., свідоцтва про поховання), речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом);

квитанцію про сплату судового збору (з 01.01.2018 - 352 грн. 40 коп.).

Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

У разі задоволення заяви про встановлення факту смерті особи, суд невідкладно видає копію рішення заявнику або надсилає її до відділу РАЦС за місцем постановлення рішення для державної реєстрації смерті (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).

Суд повертає заяву – у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

В ході проведення бесіди співробітників виконкомів сільських рад було проінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!»

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта