Консультування громадян з питання отримання повторних свідоцтв про смерть

Консультування громадян з питання отримання повторних свідоцтв про смерть

7 лютого 2018 року на базі Красноградського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області спеціалістом відділу  Петрикіною Ю.Д. проведено консультування громадянки з питання отримання повторних свідоцтв про смерть.

Під час консультування, громадянці роз’яснено порядок отримання повторних свідоцтв про смерть на її бабусю та дідуся. Так, свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва, за умови пред’явлення паспорта та документів, які підтверджують родинні стосунки заявника з померлим або право на спадкування.

Також було роз’яснено, що для отримання повторних свідоцтв про смерть, громадянці потрібно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання. Видача повторного свідоцтва здійснюється у день звернення відповідно до вимог законодавства. У разі необхідності отримання підтвердження внесених відомостей до Державного реєстру актів актового стану громадян, свідоцтво видається не пізніше наступного дня.

Під час консультації громадянка була проінформована про загальнонаціональний просвітницький проект «Я маю право!».

 

 

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта