Керівництво управління  
  Структурні підрозділи  
  Розклад роботи  
  Загальні правила роботи  
  Місія, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності Головного управління юстиції  
  Основні функції структурних підрозділів  
  Організаційна структура Головного територіального управління юстиції  
  Правові засади  
  Прийом громадян  
  Гаряча лінія  
  Плани роботи та звіти про їх виконання  
  Пріоритети роботи  
  Доступ до публічної інформації  
  Перелік та умови отримання послуг, що надаються управлінням, форми і зразки документів, правила їх заповнення  
  Звернення громадян  
  Безоплатна правова допомога  
  Управління персоналу  
  Cтажування громадян з числа молоді  
  Державні закупівлі  
  Лінія довіри  
  Фінансові ресурси  
  Основні засади очищення влади  
  Правова робота - Методичні рекомендації - 2017 рік  


 

Порядок оформлення протоколів про адміністративні порушення у сфері державної реєстрації

Порядок оформлення протоколів про адміністративні порушення у сфері державної реєстрації

Важливою складовою в удосконаленні процедури оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів стало затвердження наказом Міністерства юстиції України №2473/5 від 12.08.16 р. Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері державної реєстрації.

Затвердження Інструкції дозволило реалізувати на практиці положення п. 9 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» п. 8 ч. 1 ст. 7 та п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» щодо складання Мін’юстом та його територіальними органами протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Зазначена Інструкція №2473/5 встановлює порядок складання протоколів про адміністративні правопорушення, оформлення та зберігання матеріалів справ про адміністративні правопорушення уповноваженими на те посадовими особами Міністерства юстиції України, головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції в АРК, в областях, містах Києві та Севастополі і подання органам, уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачена ч.ч. 1- 4 ст. 16611 КпАП «Порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та ст. 16623 КпАП «Порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення наділені секретарі комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, а у разі відсутності секретаря – особа, яка виконує його обов’язки.

Якщо правопорушення вчинено кількома особами, протокол про адміністративне правопорушення складається на кожну особу окремо. У разі вчинення однією особою кількох окремих адміністративних правопорушень протоколи складаються щодо кожного з вчинених правопорушень.

Інструкцією також встановлено порядок оформлення та обліку протоколів про адміністративне правопорушення, а також вимоги до оформлення справ про адміністративні правопорушення.

 

 

 

   

61002, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 16

тел.: (057) 751-81-68

e-mail: info@kh.minjust.gov.ua

www.kharkivobljust.gov.ua

карта сайта